Toekomst Textiel: Samenwerking in de Regio

Goed Gesprek: Samenwerking in de Regio

Circulair ondernemerschap is nauw verbonden met sociaal ondernemerschap.
Door de verbinding te maken met partners in de regio, kunnen vanuit samenwerking bestaande en natuurlijke materialen uit eigen regio nieuwe toepassingen vinden in de lokale textiel en kledingsector. In samenwerking met Mode Partners 025 worden ook de Arnhemse retailers en producenten uitgenodigd die de transitie naar circulaire mode willen versnellen.

Maak ook kennis met spelers uit de regio, en krijg inzicht in hoe ook jij als drager of professional een rol kunt spelen in de transitie naar fossielvrij en circulaire textiel en kleding.

WUR: Pop-up expositie: Fossielvrije en Circulaire Textiel en Kleding

Al 105 jaar werkt Wageningen Universiteit & Research samen met haar partners aan het oplossen van problemen en het vormgeven van een duurzame toekomst. WUR heeft een sterke reputatie op het gebied van duurzaamheidsonderzoek. De kennis die zij hebben opgedaan door onderzoek in de voedingssector, biedt volop mogelijkheden om de mode-industrie te verbeteren. Fossielvrij en circulair textiel is een belangrijk thema voor Wageningen University & Research. Aan dit thema wordt gewerkt door middel van (studenten)onderzoek, projecten en onderwijs. De expositie Fossielvrije en Circulaire Textiel en Kleding geeft inzicht in materialen die een alternatief kunnen bieden.

Spectrum: Pop-up Store Circulair Modehuis

Samen met Spectrum, een Arnhemse welzijnsorganisatie vind je bij de expositie tevens een rek met circulaire kleding, gemaakt en/of vermaakt door Arnhemse maatschappelijke organisaties en vrijwilligersorganisaties.

FIBERSHED: Verandering begint bij Bewustwording

Al sinds 2021 maakt Stichting Fibershed Nederland zich sterk voor de transitie naar een lokale, circulaire en regeneratieve textiel- en kledingsector. Naast innovatie projecten met lokale ketenspelers, ontwikkelt Fibershed ook materialen waarmee onderwijsinstellingen het gesprek over de impact van textiel en kleding met jongeren kunnen voeren. Dit voorjaar wordt het programma uitgebreid met nieuw programma aanbod, ontwikkeld in nauwe samenwerking met lokale textielpioniers en producenten.

Programma;

14:30 Inloop genodigden en publiek
15:00 Presentaties WUR Fossil Free Wardrobe, Pop-up expo van Spectrum en Fibershed
15:45 Het Goede Gesprek: Paneldiscussie over het belang van cross-sectorale samenwerking in de regio tussen onderwijs&wetenschap, ondernemers, overheden en inwoners.
16:30 Speeddate en netwerkborrel (trek je mooiste circulaire kostuum aan!)

Praktische informatie

Datum: 19 maart 15:00-18:00uur (14:30 inloop)
Locatie: Rozet, Kortestraat 16, Arnhem
Meer informatie: remco.kranendonk@wur.nl
Aanmelding: registreer gratis via: EVENTBRITE

Partners

Bekijk het inspirerende programma en kom langs!

Toekomst Textiel: Devo Home

Henneptextiel; voor interieur, kleding én als gezonde verpakking DevoHome Amsterdam is een Nederlands-Oekraïens familiebedrijf, pioniers in het kweken en verwerken

Lees meer

Locatie

Nieuwbrief

Op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief!